Reklama

Reklama

Szwecja zniesie większość restrykcji

Pod koniec września w kraju zostanie zniesionych większość restrykcji - zapowiedział szwedzki rząd. Co prawda w tym kraju rośnie liczba nowych zakażeń , ale powodem takiej decyzji jest wysoka liczba zaszczepionych osób oraz niewielkie obciążenie służby zdrowia.

Jak poinformowała minister ds. socjalnych Lena Hallengren, 29 września przestaną obowiązywać limity zgromadzeń, ograniczenia w lokalach gastronomicznych, a także zalecenie o pracy zdalnej.

Szczepienia w Szwecji

"Nasze społeczeństwo znajduje się w nowej, lepszej sytuacji" - tłumaczyła decyzję na spotkaniu z prasą Hallengren. Powołała się na wysoki odsetek osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. W Szwecji 81 proc. dorosłych przyjęło co najmniej jedną dawkę, a ponad 70 proc. dwie. Trwa kampania szczepień starszej młodzieży szkolnej.


Podobnego zdania był Hallengren dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Johan Carlson. - Program szczepień przynosi rezultaty. Mamy najniższe liczby zgonów w związku z Covid-19 w Europie - podkreślił.

Reklama

Koronawirus w Szwecji

W Szwecji rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa, ale w przeciwieństwie do poprzednich fal wzrost jest niewielki. Od piątku odnotowano 2924 przypadki Covid-19. W szpitalach na oddziałach covidowych leczonych jest 260 pacjentów, a na intensywnej terapii - 57. Oznacza to niewielkie obciążenie służby zdrowia.

Wciąż pozostanie rekomendacja o utrzymaniu higieny i pozostaniu w domu w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia.

Szwedzkie władze zapowiedziały także prace nad wprowadzeniem zaświadczenia dla osób zaszczepionych, które miałoby być wymagane przy organizacji masowych imprez dla powyżej 15 tys. uczestników.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje