Reklama

Reklama

Szwecja: Mimo koronawirusa kliniki chirurgii plastycznej nie zwalniają

W Szwecji prywatne kliniki chirurgii plastycznej przyjmują pacjentki mimo zagrożenia koronawirusem. Wcześniej wiele z takich placówek odmówiło publicznej służbie zdrowia pomocy - pisze w czwartek gazeta "Dagens Nyheter".

Jak zauważa największy szwedzki dziennik, "służba zdrowia boryka się z brakiem personelu, leków oraz środków ochronnych, a w tym samym czasie kliniki medycyny estetycznej kontynuują operacje pod narkozą w sterylnych warunkach". 

Dziennikarka gazety, podając się za kobietę zamierzającą poprawić urodę swoich piersi, uzyskała możliwość przeprowadzenia zabiegu w ciągu miesiąca w ośmiu z dziesięciu klinik.

Według "Dagens Nyheter" większość placówek z branży medycyny estetycznej nie odnotowała spadku klientów w związku z epidemią koronawirusa, a przedstawiciele czterech z nich przyznali, że wiele osób decyduje się właśnie teraz na korektę urody, gdy nie muszą chodzić do pracy. 

Reklama

Niektóre klientki do przeprowadzenia zabiegu chcą nawet wykorzystać okres dwutygodniowej kwarantanny.

"Nie możemy ich do niczego zmusić"

Z powodu epidemii koronawirusa władze obejmującego stolicę Regionu Sztokholm wystosowały apel do prywatnych klinik o wsparcie. "Według prawa nie możemy ich do niczego zmusić" - przyznał dyrektor ds. zdrowia Regionu Sztokholm Bjoern Eriksson.

W będącym ogniskiem koronawirusa w Szwecji Sztokholmie publiczna służba zdrowia wstrzymała mogące poczekać operacje oraz pozamykała oddziały szpitalne, aby skupić się na dwukrotnym zwiększeniu możliwości oddziałów intensywnej terapii. Koncesjonowany jest środek do narkozy propofol wykorzystywany, kiedy pacjent podłączony jest do respiratora.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

***
Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

***

#POMAGAMINTERIA

Inżynierowie wywodzący się z Politechniki Śląskiej prowadzą zrzutkę na bramy odkażające dla szpitali. Chcą postawić ich co najmniej dziesięć, uruchomili już działający prototyp. Możesz im pomóc i wesprzeć szpitale w walce z epidemią koronawirusa.

Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!

 

Reklama

Reklama

Reklama