Reklama

Reklama

Szwecja: Dwa przypadki COVID-19 po spotkaniu ministrów OBWE

Wśród uczestników spotkania ministerialnego OBWE w Sztokholmie, które zakończyło się w piątek, potwierdzono dwa przypadki COVID-19 - podało szwedzkie MSZ. Jedną z zakażonych koronawirusem osób jest szef fińskiej dyplomacji.

W Radzie Ministerialnej OBWE uczestniczyło 57 przedstawicieli państw, w tym szef polskiego MSZ Zbigniew Rau, sekretarz stanu USA Antony Blinken oraz jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow.

O pozytywnym wyniku testu na COVID-19 u szefa fińskiej dyplomacji Pekki Haavisto (Zieloni) poinformowało MSZ tego kraju. "Minister nie ma objawów, pracuje zdalnie z domu" - podkreślono.

Bez obowiązku noszenia maseczek

Organizator spotkania ministerialnego OBWE, resort szwedzkiej dyplomacji, zaapelował w rozesłanej do uczestników informacji o "zwracanie uwagi na objawy COVID-19, jakie mogą wystąpić w ciągu najbliższych 14 dni". Wezwano także do przestrzegania przepisów sanitarnych w swoich krajach.

Reklama

W Sztokholmie szefowie dyplomacji uczestniczyli 1 grudnia w kolacji, a w dniach 2-3 grudnia odbywały się sesje plenarne OBWE.

W Szwecji nie ma obowiązku noszenia maseczek, a osobom przyjeżdżającym z zagranicy jedynie zaleca się poddanie testowi na COVID-19.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje