Reklama

Reklama

Szefowa KE o szczepieniach dla nieletnich: To bardzo ważny temat

Po zakończeniu szczytu unijnych przywódców przewodnicząca KE mówiła o tematach, jakie pojawiły się na obradach. Wśród nich m.in. paszporty szczepień.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen we wtorek w Brukseli po zakończeniu szczytu unijnych przywódców oświadczyła, że infrastruktura informatyczna potrzebna do działania paszportów szczepień będzie gotowa od 1 czerwca. 
Von der Leyen poinformowała też, że jednym z tematów obrad było szczepienie nieletnich.

- To bardzo ważny temat. Mamy nadzieję, że Europejska Agencja Leków (EMA) dopuści szczepionkę firm BioNTech-Pfizer do stosowania u osób w wieku 12-15 lat - podkreśliła. 

Natomiast przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel we wtorek w Brukseli po zakończeniu szczytu unijnych przywódców powiedział, że "mamy powody do ostrożnego optymizmu, jeśli chodzi o sytuację pandemiczną".

Michel ocenił, że Wspólnota robi postępy w walce z COVID-19. Przestrzegł jednocześnie, że należy być czujnym wobec nowych wariantów wirusa.

Reklama

"Będziemy gotowi na czas"

Do rozmów o certyfikatach szczepionkowych na konferencji po zakończeniu szczytu odniósł się także premier Mateusz Morawiecki. 

- Będziemy gotowi wraz z postępującą liczbą osób zaszczepionych do tego, żeby wpisać się w ogólnoeuropejski program certyfikatów. Szanujemy oczywiście różne poglądy, ale chcę, żeby polscy obywatele mieli prawo do podróżowania po Europie, a dzisiaj niestety sytuacja jest taka, że niektóre kraje mogą tego odmówić. Coraz częściej taka dyskusja ma miejsce w krajach UE. Niezależnie od tego, że im zależy na polskich turystach. Dlatego będziemy od strony technicznej, informatycznej gotowi do tego na czas. Właściwie już jesteśmy: nasz system Narodowego Program Szczepień - działa na tle krajów UE naprawdę nieźle i również ten element będzie możliwy do wypracowania bardzo szybko, w tym do otrzymania na telefonie, żeby nie trzeba było tworzyć zbędnych papierów - wyjaśnił premier Morawiecki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy