Reklama

Reklama

Szef WHO: Z koronawirusem trzeba walczyć kompleksowo

"Kraje na całym świecie muszą przyjąć kompleksowe podejście do walki z pandemią koronawirusa oraz izolować, testować i śledzić jak najwięcej przypadków" - zalecił w środę szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"Aby kontrolować i stłumić epidemię, kraje muszą izolować, testować, leczyć i śledzić" - powiedział Tedros. "Jeśli tak nie będzie, łańcuchy transmisji mogą być kontynuowane na niskim poziomie, a następnie wynurzą się po zniesieniu fizycznych środków dystansujących" - dodał. Podkreślił, że strategia testów i śledzenia "musi być podstawą reakcji w każdym kraju".

Tedros powiedział również, że w celu przyspieszenia poszukiwania sposobów terapii i leków na koronawirusa WHO i jej partnerzy organizują konsultacje, obejmujące wiele państw, służące przeanalizowaniu i porównaniu niektórych, dotychczas niesprawdzonych, metod leczenia.

Reklama

"Te duże, międzynarodowe obrady mają na celu wygenerowanie wiarygodnych danych, których potrzebujemy, aby wykazać, jakie terapie są najskuteczniejsze. Nazwaliśmy to procesem solidarnościowym" - powiedział Tedros.

Najnowszy bilans pandemii

Na całym świecie w wyniku pandemii koronawirusa zmarło ponad osiem tys. osób. Ponad 200 tys. ludzi pozostaje zakażonych - to najnowszy bilans pandemii koronawirusa, podany w środę przez WHO. 

80 proc. przypadków zakażeń występuje obecnie w Europie oraz w rejonie Zachodniego Pacyfiku w Azji.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) organizuje obecnie specjalny zespół naukowców, który miałby pomóc w pracach nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy