Reklama

Reklama

Szef WHO: Wszystkie hipotezy o genezie COVID-19 są brane pod uwagę

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oznajmił w piątek, że WHO będzie sprawdzać wszystkie hipotezy dotyczące początków pandemii COVID-19, a także, że wszystkie są w tej chwili brane pod uwagę.

Tedros odniósł się w ten sposób na konferencji prasowej do wątpliwości zgłoszonych przez część polityków i ekspertów po tym, jak zespół ekspertów WHO uznał, że teoria o wycieku wirusa z laboratorium w chińskim mieście Wuhan jest "skrajnie mało prawdopodobna".

"Wszystkie hipotezy pozostają na stole"

- Zostały podniesione pewne pytania o to, czy odrzucono jakieś hipotezy. Rozmawiałem z niektórymi członkami zespołu i chcę potwierdzić, że wszystkie hipotezy pozostają na stole i wymagają dalszej analizy i badań - powiedział Etiopczyk. Dodał, że "część tej pracy może znaleźć się poza mandatem i ramami tej misji".

Reklama

- Zawsze mówiliśmy, że ta misja nie znajdzie wszystkich odpowiedzi, ale zdobyła ważne informacje, które przybliżają nas do zrozumienia początków COVID-19 - oznajmił szef WHO.

Zespół badający genezę pandemii w Chinach przedstawił swoje wstępne wnioski we wtorek, określając jako najbardziej prawdopodobną teorię o tym, że SARS-CoV-2 najprawdopodobniej przeniósł się na ludzi z rezerwuaru naturalnego za pośrednictwem zwierzęcego nosiciela pośredniego. Część komentatorów przyjęła te konkluzje ze sceptycyzmem, wskazując m.in. na utrudnianie dochodzenia przez Chiny. Władze USA zapowiedziały, że zamierzają zweryfikować informacje zebrane przez ekspertów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy