Reklama

Reklama

Szef Moderny zapowiada nową szczepionkę na przełomie lata i jesieni

Stephane Bancel, dyrektor generalny amerykańskiej firmy biotechnologicznej Moderna powiedział, że firma ciężko pracuje, aby szczepionka wspomagająca przeciwko wariantom COVID-19 została zatwierdzona późnym latem lub wczesną jesienią.

Podczas wirtualnego spotkania dotyczącego produkcji szczepionek Bancel przekazał, że Moderna jest na dobrej drodze, aby wyprodukować do 1 miliarda dawek szczepionek przeciwko COVID-19 w tym roku i do 1,4 miliarda w 2022 roku.

Za dużo szczepionek

Według prezesa Moderny producenci powinni skupić się na produkcji jak największej liczby szczepionek w tym roku, ale świat czeka potencjalna nadwyżka mocy produkcyjnych w przyszłym roku. - W przyszłym roku będzie zbyt wiele szczepionek dla ludzi na naszej planecie - ocenił Bancel.

Wskazał, że dodatkowe transfery technologii mogą osłabić ich zdolność do osiągnięcia celów produkcyjnych.

Reklama

Spytany o niedobory pracowników w fabryce Lonza w Visp w szwajcarskim kantonie Valais, która ma licencję na wytwarzanie składników do szczepionki przeciwko COVID-19 Moderny, Bancel wyraził przekonanie, że zakład ten wkrótce zlikwiduje tę lukę.

Powiedział również, że Moderna prowadzi rozmowy z przedstawicielami programu COVAX, w ramach którego dostarczane są preparaty krajom o niższych dochodach. - Mam nadzieję, że jesteśmy na ostatniej prostej, aby uzyskać porozumienie z COVAX - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy