Reklama

Reklama

Szczepionka przeciw COVID-19. AstraZeneca gotowa odstąpić licencję

AstraZeneca jest gotowa odstąpić licencję na produkcję szczepionki przeciwko koronawirusowi - taką deklarację złożył prezes włoskiego oddziału firmy Lorenzo Wittum. Jak wytłumaczył, chodzi o to, by przyspieszyć proces produkcji.

Reklama

- Dwadzieścia zakładów produkcyjnych to nie tylko nasze fabryki - poinformował w poniedziałek Wittum w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Sky Tg24.

Reklama

Oświadczył, że aby produkcja została zwiększona, koncern potrzebuje partnera zdolnego zarządzać jej procesem i wytwarzać dziesiątki milionów dawek miesięcznie.

AstraZeneca dla osób po 65. roku? Mają badania

Szef AstraZeneca Italia poinformował, że firma jest w kontakcie z włoską Agencją Leków w sprawie ewentualnego wyrażenia zgody na podawanie tej szczepionki także osobom w wieku powyżej 65 lat. Zapewnił, że koncern ma dodatkowe dane ze Szkocji wskazujące, że można to robić.

- We Francji i Niemczech już rozważają taką hipotezę, zobaczymy w najbliższych dniach - stwierdził Wittum. 

Przypomnijmy, że w Polsce rada medyczna działająca przy premierze oceniła, że w świetle wyników nowych badań klinicznych stosowanie preparatu firmy AstraZeneca jest dopuszczalne u osób od 18. do 69. roku życia.

Czytaj także: Nowe rekomendacje ws. preparatu AstraZeneca 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje