Reklama

Szczepionka firmy Sinovac. Koncern ogłasza: Jest bezpieczna i skuteczna u dzieci w wieku 3-17 lat

Szczepionka przeciw COVID-19 chińskiego koncernu Sinovac jest zasadniczo bezpieczna i skuteczna u dzieci w wieku 3-17 lat - ogłosiła firma, powołując się na dane z pierwszej i drugiej fazy prób klinicznych, w których udział brało ponad 550 osób. Jednocześnie zaznaczono, że konieczne są dalsze badania.

Dyrektor medyczny Sinovacu Zeng Gang oświadczył na poniedziałkowej konferencji prasowej, że dane z tych prób zostały przekazane chińskiemu urzędowi nadzorczemu w celu weryfikacji.

Zeng zaznaczył, że wśród ponad 550 uczestników badań pierwszej i drugiej fazy u dwojga dzieci - w wieku trzech i sześciu lat - wystąpiła gorączka. Oprócz tego zgłaszano jedynie łagodne skutki uboczne.

Jeden z czterech preparatów

Specyfik Sinovacu jest jedną z czterech rodzimych szczepionek dopuszczonych w Chinach kontynentalnych do powszechnego użycia wśród osób dorosłych. Władze zatwierdziły niedawno piątą szczepionkę do użycia kryzysowego.

Reklama

Przed dopuszczeniem szczepionki Sinovacu do podawania dzieciom potrzeba dalszych badań. Próby kliniczne z udziałem dzieci prowadzi również inny chiński producent szczepionek, Sinopharm.

Szczepienia w Chinach

W Chinach co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 przyjęło dotąd około 45 mln osób, a 21 mln otrzymało już dwie dawki - przekazały w poniedziałek państwowe media. 

Władze planują zaszczepić 40 proc. ludności kraju do końca lipca.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom – darmowy program TUTAJ

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy