Reklama

Reklama

Szczepionka AstraZeneca: Opublikowano wyniki nowych testów klinicznych

Koncern AstraZeneca ujawnił w poniedziałek wyniki testów klinicznych szczepionki przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, Chile i Peru. O sprawie pisze Reuters.

Jak podała firma, szczepionki AstraZeneca w 79 procentach zapobiegają objawom choroby, a w 100 procentach chronią przed ciężkimi symptomami koronawirusa i tym samym hospitalizacja zakażonych.

AstraZeneca zaznaczyła, że jednocześnie przeprowadzono badania dotyczące rzekomego wpływu szczepionki na powstanie zakrzepów krwi i zakrzepicy zatok żylnych mózgu u pacjentów. Za testy odpowiedzialna była grupa niezależnych neurologów.

Jak ustalili eksperci, "nie odkryto zwiększonego ryzyka wystąpienia zakrzepów ani symptomów zakrzepów u 21 583 uczestników testów klinicznych w Stanach Zjednoczonych, którym podano co najmniej jedną dawkę szczepionki. Dodatkowe badania dotyczące zakrzepicy zatok żylnych mózgu również nie wykryły ryzyka".

Reklama

Wraz z wolonatariuszami z Chile i Peru w testach wzięło udział w sumie ponad 32 tysiące uczestników - podaje Reuters.

Przypomnijmy, że zarówno Europejska Agencja Leków, jak i Światowa Organizacja Zdrowia zapewniły o bezpieczeństwie szczepionki AstraZeneca. Jak podkreślono, zyski z jej przyjęcia są zdecydowanie większe, niż ryzyko związane z podaniem preparatu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy