Reklama

Reklama

Szczepienie przeciw COVID-19. Zaświadczenia dostępne po polsku i po angielsku

Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 dostępne jest w Internetowym Koncie Pacjenta w dwóch wersach językowych - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Informacja o przebytym szczepieniu jest wprowadzana na bieżąco do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1), co oznacza, że widzi ją np. lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Informacja o przyjętych kolejnych dawkach szczepień jest też na Internetowym Koncie Pacjenta.

Można to sprawdzić, logując się na konto pacjenta, wybierając zakładkę "Profilaktyka", a następnie "Szczepienia". Tam powinna być informacja o przebytym szczepieniu przeciw COVID-19 i kod QR.

- W IKP dostępne są dwie wersje językowe zaświadczenia - w języku polskim i angielskim - podał rzecznik MZ.

Reklama

Poświadczenie pobiera się w formacie PDF. Wygląda ono tak:

Zielony certyfikat

W wielu państwach obowiązują związane z pandemią COVID-19 ograniczenia. Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem tzw. cyfrowego zielonego certyfikatu. Pozwoliłby on na wzajemne uznawanie w państwach Unii Europejskiej m.in. świadectw szczepień przeciwko COVID-19. Niektóre kraje od w pełni zaszczepionych turystów nie wymagają przy wjeździe przedstawiania negatywnego wyniku badania na obecność koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama