Reklama

Szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja dla rocznika 1968. Jak się zapisać?

Rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 w nocy z niedzieli na poniedziałek została otwarta dla osób urodzonych w 1968 roku. Zapisy dla 53-latków, którzy chcą przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, odbywają się na cztery sposoby: za pomocą bezpłatnej infolinii (989), poprzez stronę pacjent.gov.pl, wysłanie SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333 lub kontakt bezpośrednio z punktem szczepień przeciwko COVID-19.

O północy z niedzieli na poniedziałek wystartowała rejestracja dla kolejnych osób. Zapisy zostały otwarte dla urodzonych w 1968 roku, które wcześniej nie zgłosiły swojej gotowości do szczepień. W kolejnych dniach na szczepienia przeciwko COVID-19 będą mogły rejestrować się coraz młodsze osoby. Harmonogram wygląda następująco:

19 kwietnia - rocznik 1968, 
20 kwietnia - rocznik 1969, 
21 kwietnia - rocznik 1970,
22 kwietnia - rocznik 1971,
23 kwietnia - rocznik 1972,
24 kwietnia - rocznik 1973.

Jeśli nie zgłosiłeś się na szczepienie w dniu, kiedy startowała rejestracja dla twojej grupy wiekowej możesz to zrobić później, w dowolnym terminie. 

Reklama

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych roczników

Harmonogram Narodowego Planu Szczepień kończy się póki co na 24 kwietnia, kiedy na przyjęcie preparatu zapisać się będą mogły osoby urodzone w 1973 roku. Dalszy ciąg zapisów zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. - Na ten moment planujemy do 17 maja włączać do programu szczepień wraz z każdym dniem jeden rocznik - mówił.

- Jeżeli tempo dostaw dawek będzie przewyższało tempo osób zapisujących się na szczepienia, to będziemy mogli przyśpieszyć program zapisów na szczepienia - przekazał szef rządu.

Jak się zapisać na szczepienie przeciwko COVID-19?

E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl. zalogujesz się tam przez profil zaufany lub korzystając z dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz SMS z potwierdzeniem. Później - dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu. 

Bezpłatna infolinia - 989. Dzwoniąc na nią możesz zarejestrować siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Jeśli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia. 

SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333. Wówczas połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia. 

Kontakt z punktem szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by robić to telefonicznie. Wizyta w punkcie może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. 

Ładowanie...
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy