Reklama

Reklama

Szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja dla rocznika 1965. Jak się zapisać?

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 została otwarta dla kolejnego rocznika. Od północy zapisywać się mogą osoby urodzone w 1965 roku. Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnił, że w tym tygodniu, podobnie jak w ubiegłym, zostanie wykonanych milion szczepień.

Reklama

Od poniedziałku 12 kwietnia na szczepienia zapisują się kolejne roczniki. Jako pierwsze mogły to zrobić osoby urodzone w 1962 roku, które wcześniej nie zgłosiły swojej gotowości do szczepień. Zapisy dla wskazanych roczników potrwają do 24 kwietnia - wtedy otworzy się rejestracja dla osób, które przyszły na świat w 1973 roku. Później rejestracja będzie otwierana dla kolejnych grup wiekowych.

Cztery sposoby rejestracji

Reklama

Osoby urodzone w roku 1965 mogą zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19 od czwartku. Są cztery możliwości rejestracji: 

E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl. zalogujesz się tam przez profil zaufany lub korzystając z dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz SMS z potwierdzeniem. Później - dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu. 

Bezpłatna infolinia - 989. Dzwoniąc na nią możesz zarejestrować siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Jeśli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia. 

SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333. Wówczas połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia. 

Kontakt z punktem szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by robić to telefonicznie. Wizyta w punkcie może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. 

Kiedy na szczepienia przeciw COVID-19 mogą się zapisać kolejne roczniki?

15 kwietnia - rocznik 1965, 
16 kwietnia - rocznik 1966, 
17 kwietnia - rocznik 1967, 
19 kwietnia - rocznik 1968, 
20 kwietnia - rocznik 1969, 
21 kwietnia - rocznik 1970,
22 kwietnia - rocznik 1971,
23 kwietnia - rocznik 1972,
24 kwietnia - rocznik 1973.

Jeśli nie zgłosiłeś się na szczepienie w dniu, kiedy startowała rejestracja dla twojej grupy wiekowej możesz to zrobić później, w dowolnym terminie. 

Dworczyk: W tym tygodniu milion szczepień

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w środę, że "tylko w zeszłym tygodniu zaszczepiliśmy ponad milion osób, pomimo okresu świątecznego". Dodał, że "kolejny milion wykonamy także w tym tygodniu". 

Rząd deklaruje, że do końca drugiego kwartału ma zostać wykonanych w Polsce 20 mln szczepień, a do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy mają zostać zaszczepieni przynajmniej jedną dawką.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama