Reklama

Reklama

Szczepienie a hospitalizacja. Najnowsze badania

Ponad cztery miesiące po pierwszej dawce szczepionki ryzyko śmierci z powodu Covid-19 spada o 95 procent, a hospitalizacji na intensywnej terapii o 90 procent - to najnowsze ustalenia włoskiego Instytutu Służby Zdrowia. Kampania szczepień we Włoszech przyspieszyła.

W ogłoszonym raporcie przedstawione zostały bardziej szczegółowe, zaktualizowane dane dotyczące reakcji organizmu w okresie 105-112 dni po pierwszej dawce szczepionki.

Jak podał Instytut, badania potwierdzają utrzymywanie się odporności z biegiem czasu, a wraz z nią - dalszy spadek ryzyka zachorowania zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku.

- W chwili obecnej nie notuje się wzrostu ryzyka choroby w dłuższym okresie po szczepieniu - podkreślili eksperci Instytutu Służby Zdrowia.

Zaznaczyli, że ryzyko zakażeniem Sars-CoV-2, hospitalizacji, w tym na intensywnej terapii oraz śmierci spada raptownie po dwóch pierwszych tygodniach od przyjęcia preparatu, a po 35 dniach obserwuje się stabilizację tej redukcji. O 80 procent mniejsze jest ryzyko, że zdiagnozowany zostanie Covid-19, a o 90-95 procent- pobytu na intensywnej terapii i śmierci.

Reklama

Dane te zostały opublikowane po rekordowym weekendzie kampanii szczepień we Włoszech, w trakcie którego w ciągu dwóch dni zaszczepiono ponad 1,2 mln osób.

Do tej pory w kraju wykorzystano 38 milionów dawek. Szczepienia zakończyło 13 milionów osób, czyli prawie jedna czwarta populacji.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy