Reklama

Reklama

Szczepienia w Wielkiej Brytanii. Prawie 600 tysięcy w jeden dzień. To rekord

Dokładnie 598 389 osób otrzymało w sobotę pierwszą dawkę szczepionki w Wieliej Brytanii. Jak podaje BBC, to dotychczasowy rekord.

Oznacza to, że według danych rządowych, na które powołuje się BBC, Wielka Brytania przeprowadziła największą liczbę szczepień przeciwko koronawirusowi w ciągu jednego dnia.

Przypomnijmy, poprzedni rekord został ustanowiony w ubiegłą sobotę, kiedy na Wyspach podano 491 970 dawek w ciągu jednego dnia.

W sumie z najnowszych danych wynika, że całkowita liczba osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 wzrosła do 8 977 329. 491 053 osób otrzymało dotychczas drugą dawkę.

Wcześniej podano, że zgodnie z najnowszym raportem zmarło 587 pacjentów i odnotowano 21 088 nowych zakażeń.  

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy