Reklama

Reklama

Szczepienia w USA: Lekarz zapowiedział, że nie będzie leczył niezaszczepionych pacjentów

W USA trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Dr Jason Valentine napisał w liście do pacjentów, że nie może patrzeć, jak umierają z powodu choroby, której można uniknąć. Dodał, że wkrótce odmówi leczenia nieszczepionych pacjentów w Alabamie.

Dr Jason Valentine, lekarz z kliniki w Mobile, w Alabamie, opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie tabliczki, na której widnieje napis: "Od 1 października 2021 r. dr Valentine nie będzie już przyjmował pacjentów niezaszczepionych przeciwko COVID-19."

The Birmingham News przekazało, że po umieszczeniu tego zdjęcia, trzech pacjentów zgłosiło się do lekarza z pytaniem, gdzie mogą się zaszczepić.

Szczepienia albo inny lekarz

Lekarz wystosował też list do swoich pacjentów, w którym tłumaczy, dlaczego podjął taką decyzję.

"Nie mamy jeszcze leków na koronawirusa, ale mamy świetną profilaktykę - szczepionki. Niestety, wiele osób odmówiło jej przyjęcia, co u niektórych skończyło się ciężkim przebiegiem choroby albo śmiercią. Nie mogę i nie będę zmuszać nikogo do przyjęcia szczepionki, ale nie mogę też dalej patrzeć, jak moi pacjenci cierpią i umierają z powodu choroby, której można zapobiec" - czytamy w liście.

Reklama

Dalej lekarz pisze: "Dlatego od 1 października 2021 r. nie będę już przyjmował pacjentów, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Jeśli chcesz, bym dalej był twoim lekarzem, pokaż mi zaświadczenie, że jesteś zaszczepiony. Jeśli chcesz wybrać innego lekarza, z przyjemnością przekażemy twoje dane."

Czytaj też: Szczepienia w Wielkiej Brytanii. Naukowcy: Skuteczność szczepionek spada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje