Reklama

Reklama

Szczepienia w Hiszpanii: Dopuszczono możliwość przyjmowania tylko jednej dawki

Państwowa komisja nadzorująca realizację ogólnokrajowego programu szczepień przeciwko COVID-19 w Hiszpanii dopuściła w piątek możliwość przyjmowania tylko jednej dawki szczepionki.

Z dokumentu komisji, w której skład wchodzą przedstawiciele ministerstwa zdrowia Hiszpanii oraz służb medycznych 17 wspólnot autonomicznych kraju, wynika, że pojedynczą dawkę szczepionki będą mogły przyjąć tylko osoby w wieku od 18 do 55 lat.

Dodatkowym warunkiem, według dokumentu cytowanego przez dziennik "La Vanguardia", jest przebycie w ciągu sześciu miesięcy przed szczepieniem infekcji koronawirusem.

- Nie ma znaczenia czy osoby te przebyły COVID-19 w sposób bezobjawowy lub z symptomami - wskazała gazeta.

Komisja ds. szczepień postanowiła, że osoby dopuszczone do szczepień tylko jedną dawką nie będą zobowiązane do przechodzenia testu na obecność przeciwciał na koronawirusa ani przed szczepieniem, ani po jego realizacji.

Reklama

W piątek rząd Hiszpanii opublikował w dzienniku ustaw swój dekret, na podstawie którego do 16 marca wydłużono kontrole graniczne z Portugalią.

W odpowiedzi rząd Portugalii ogłosił utrzymanie kontroli granicznych do tego samego terminu, zaznaczając, że zwiększy o dwa liczbę tzw. autoryzowanych przejść dla pojazdów ciężarowych, ludności z terenów przygranicznych oraz karetek pogotowia. Oznacza to, że liczba takich przejść wzrośnie do 18.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje