Reklama

Reklama

Szczepienia w Grecji. Rząd zachęca młodych do szczepień. Dostaną bon i darmowy internet

Każdy młody Grek, który zaszczepił się lub zaszczepi się co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 otrzyma bon o wartości 150 euro - zapowiedział premier Kyriakos Mitsotakis. Młodzież będzie mogła również korzystać z darmowego internetu przez cały sierpień.

Grecki rząd chce przyspieszyć akcję szczepień przed letnim sezonem wakacyjnym. - To dług wobec młodych i dowód wdzięczności - tłumaczył na spotkaniu ministerialnym w poniedziałek szef rządu.

Premier Mitsotakis zapowiedział, że blisko 940 tys. młodych Greków w wieku 18-25 lat, którzy się zaszczepili, lub zaszczepią przeciw COVID-19 co najmniej jedną dawką, będzie mogło otrzymać do końca roku bon wartości 150 euro. Dodatkową zachętą dla młodzieży ma być darmowy dostęp do internetu w telefonie przez cały sierpień.

Nie trzeba nosić maseczek

Z powodu systematycznie spadającej liczby zakażeń, od zeszłego tygodnia w Grecji nie trzeba nosić masek na zewnątrz, a od poniedziałku osoby w pełni zaszczepione mogą cieszyć się wyjściem na siłownie czy do pracy, bez potrzeby testowania się na COVID-19.

Obecnie w pełni zaszczepione jest ok. 33 proc. 11-milionowej populacji Grecji. Rząd niepokoi się nie tylko niesatysfakcjonującym odsetkiem zaszczepionych, ale też wzrostem zakażeń wariantu Delta.

Od początku pandemii Grecja zanotowała 420 905 przypadków infekcji COVID-19 oraz 12 664 zgony.

Reklama

Czytaj też:

Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19 - dla kogo jest koniecznością?

Do Polski dotarły w poniedziałek szczepionki Pfizera i AstraZeneki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne