Reklama

Reklama

Szczepienia w Europie. "W tym tygodniu osiągniemy nowy kamień milowy"

W tym tygodniu połowa dorosłych mieszkańców Unii Europejskiej będzie już zaszczepiona przynajmniej jedną dawką preparatu na Covid-19 - poinformowała we wtorek na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

"Dokonaliśmy stałego postępu w zakresie szczepień w UE: dostarczono 300 milionów dawek; 245 milionów osób zostało zaszczepionych; 46 proc. dorosłej populacji UE otrzymało (dotychczas) co najmniej jedną dawkę" - napisała von der Leyen.

"W tym tygodniu osiągniemy nowy kamień milowy: połowa dorosłych w UE będzie zaszczepiona przynajmniej jedną dawką" - dodała szefowa KE.


Szczepienia w Polsce

W Polsce wykonano dotąd 18 085 811 szczepień przeciw COVID-19 - podano we wtorek na stronach rządowych. W pełni zaszczepione są 5 689 744 osoby.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 16 055 dawek. Zgłoszono 9288 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Dzienna liczba szczepień wyniosła 130 784.

Reklama

Łącznie do Polski dostarczono dotąd 18 920 620 dawek, a do punktów szczepień 18 814 060 dawek.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy