Reklama

Reklama

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Zalecania Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej

Amerykańska Akademia Pediatryczna (American Academy of Pediatrics, AAP) opublikowała wytyczne dotyczące podawania szczepionek przeciw COVID-19 dzieciom powyżej 5. roku życia i nastolatkom.

AAP wskazuje przede wszystkim, że szczepienia przeciw COVID-19 są zalecane wszystkim dzieciom i nastolatkom, u których nie stwierdza się przeciwskazań. Akademia zaznacza w dokumencie, że szczepienie można zrealizować dowolnym zarejestrowanym preparatem odpowiednim dla wieku. 

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Zalecenia pediatrów z USAAmerykańscy pediatrzy wskazują, że wakcynę zaleca się także tym dzieciom i nastolatkom, które przechorowały COVID-19. 

Odniesiono się też do kalendarza szczepień. Amerykańska Akademia Pediatryczna wskazuje, że można podawać w trakcie tej samej wizyty szczepiennej, co inne rutynowo podawane dzieciom i nastolatkom preparaty.

Reklama

Akademia podkreśla też rolę, jaką pełnią lekarze pediatrzy w promowaniu szczepień przeciwko COVID-19, zwłaszcza w grupach ryzyka ciężkiego przebiegu tej choroby. Zdaniem APP jest ona kluczowa w rozwiewaniu wątpliwości rodziców i opiekunów i usuwaniu barier w dostępie do szczepionki w ich społeczności. 

COVID-19. Szczepienia dzieci i nastolatków w Polsce

Od 16 grudnia 2021 r. w Polsce rodzice mogą zaszczepić przeciw COVID-19 dzieci od 5 lat. 

Według staniu na 10 stycznia liczba zaszczepionych I dawką w grupie wiekowej 5-11 lat to 253 745 osób, II dawką w grupie wiekowej 5-11 - 49 003 osoby; I dawką w grupie wiekowej 12-17 - 887 567 osób; II dawką w grupie wiekowej 12-17 - 769 515 osób.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy