Reklama

Reklama

Stany Zjednoczone: Epicentrum epidemii przeniosło się

734 osoby zakażone koronawirusem zmarły w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej doby; bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 115 347 - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

W sumie w USA od początku pandemii zdiagnozowano 2 071 782 przypadki zakażenia koronawirusem. Jak pisze agencja AFP, w rzeczywistości liczba ta prawdopodobnie jest znacznie wyższa z uwagi na trudności z dostępem do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 na początku epidemii. Obecnie dobowy przyrost przypadków zakażeń wciąż oscyluje wokół 20 tys.

AFP podkreśla, że epidemia w USA nie minęła całkowicie, natomiast jej epicentrum przeniosło się z Nowego Jorku na południe i zachód kraju, do takich stanów jak Arizona, Teksas czy Floryda. W Oregonie oraz w Utah wstrzymano stopniowy proces otwierania gospodarek. "Należy pamiętać, że ta sytuacja jest bezprecedensowa. I że pandemia się nie skończyła" - zastrzegł Robert Redfield, dyrektor federalnego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC).

Reklama

Próg 100 tys. ofiar śmiertelnych przekroczono w USA 28 maja. 4 lipca, czyli w amerykańskim Dniu Niepodległości, liczba zmarłych na COVID-19 wzrośnie do ponad 126 tys - prognozuje University of Washington w Seattle.

Pod względem liczby ofiar śmiertelnych i liczby zakażeń Stany Zjednoczone są najbardziej przez koronawirusa krajem na świecie. Sytuację komplikują dodatkowo protesty antypolicyjne i antyprezydenckie, które trwają w wielu miastach.

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci oceniał w piątkowej rozmowie z telewizją ABC, że uczestnictwo w protestach wiąże się z ryzykiem. "Gdy wokół jest dużo ludzi, należy nosić maseczkę ochronną" - przypominał.

Prezydent USA Donald Trump zastrzegł jednak, że jakiekolwiek ponowne zamrażanie gospodarki nie wchodzi w grę w przypadku pojawienia się drugiej fali pandemii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy