Reklama

Sport na świeżym powietrzu. Nowe limity

- Od 1 maja wprowadzamy jednolite zasady dotyczące uprawiania sportu na świeżym powietrzu, zwiększamy limit uczestników z 25 do 50 osób - ogłosił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Chcemy, żeby sport był pierwszym krokiem w kierunku luzowania obostrzeń - podkreślił.

Niedzielski mówił na konferencji prasowej o luzowaniu obostrzeń w odniesieniu do aktywności fizycznej i uprawiania sportu.

- Zaczynamy od 1 maja, czyli od najbliższej soboty, kiedy wprowadzamy jednolite zasady w całym kraju, które dotyczą przede wszystkim sportu. Na świeżym powietrzu zwiększamy dotychczas obowiązujący limit z 25 do 50 osób - poinformował Niedzielski.

Zaznaczył, że nadchodzi majówka - czas który można przeznaczyć na aktywności fizyczne. - Więc chcemy, żeby była możliwość skorzystania z tego w szerszym gronie, z tym jednym poważnym zastrzeżeniem, że te aktywności muszą się odbywać na powietrzu - podkreślił Niedzielski.

Reklama

Odnosząc się do zamkniętych obiektów sportowych, szef MZ powiedział, że rząd też chce wykonać w tym przypadku "taki nieśmiały krok". - Który polega na tym, że otwieramy wszystkie obiekty sportowe i baseny, te obiekty pod dachem dla grup dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych. I to z zastrzeżeniem, że przewidujemy obłożenie do 50 procent - powiedział Niedzielski.

- Chcemy, żeby ten sport był właśnie takim pierwszym krokiem wykonywanym w kierunku luzowania obostrzeń - podkreślił minister zdrowia.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy