Reklama

Reklama

Słowacja: Wracają kontrole na granicy. Obowiązkowa kwarantanna dla przyjeżdżających

Od 15 lutego wszystkie osoby przyjeżdżające na Słowację - także Polacy - trafią do obowiązkowej kwarantanny, która potrwa minimum osiem dni - ogłosił minister zdrowia Marek Krajczi. Wrócą też kontrole na słowackiej granicy.

Wszystko przez rozprzestrzeniający się na Słowacji południowoafrykański wariant koronawirusa. Nowe obostrzenia zapowiedział w środę, po posiedzeniu rządu, minister zdrowia Marek Krajczi.

Od poniedziałku 15 lutego wszystkie osoby przyjeżdzające na Słowacje trafią do 14-dniowej kwarantanny. Przed wjazdem do naszych sąsiadów obowiązkowo należy wypełnić specjalny formularz. Kwarantannę można odbyć w domu lub w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Najwcześniej ósmego dnia kwarantanny można wykonać test PCR na obecność koronawirusa. Jeżeli jego wynik będzie negatywny, kwarantanna się kończy.

Reklama

Wyjątek stanowią pracownicy transgraniczni. Ci, w przypadku przekroczenia granicy, będą musieli pokazać negatywny test na obecność koronawirusa i potwierdzenie, że są pracownikami transgranicznymi.

Utrudnienia do końca lutego

- Absolutnie nie rekomendujemy podróżowania - powiedział minister zdrowia Marek Krajczi.

Minister zdrowia zapowiedział, że wrócą kontrole na granicy ze Słowacją.

Utrudnienia potrwają przynajmniej do końca lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje