Reklama

Reklama

Samoloty w drodze do Hiszpanii zawrócone w powietrzu

Co najmniej pięć samolotów nisko kosztowej linii Jet2 na trasach z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii zostało w sobotę zawróconych w powietrzu, gdy przewoźnik ogłosił natychmiastowe wstrzymanie lotów do tego kraju po gwałtownym wzroście zachorowań na COVID-19.

Według portalu Flightradar24, chodzi o loty z Glasgow, Leeds, Manchesteru i East Midlands do Alicante oraz z Birmingham do Malagi.

"W odpowiedzi na lokalne działania wprowadzone w całej Hiszpanii w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się COVID-19, w tym zamknięcie barów, restauracji, sklepów i aktywności związanej ze wszelkimi sportami wodnymi, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich lotów do Hiszpanii kontynentalnej, na Baleary i Wyspy Kanaryjskie ze skutkiem natychmiastowym" - ogłosiła linia, która obsługuje dziewięć lotnisk w Wielkiej Brytanii.

Reklama

W piątek brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych zaleciło powstrzymanie się od wszelkich podróży, o ile nie są absolutnie niezbędne, do regionów Madrytu oraz La Rioja oraz gmin La Bastida, Vitoria and Miranda de Ebro na północy Hiszpanii. W sobotę władze Hiszpanii poinformowały, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła o ponad 1,8 tys., zaś liczba zgonów sięgnęła 185. W sumie zanotowano prawie 5,9 tys. przypadków zakażeń. 

Linia Jet2 już wcześniej zawiesiła wszystkie loty do Włoch, a także na niektórych innych trasach m.in. do Czech, Austrii, na Maltę i na Cypr. 

Jet2 obsługuje jedną trasę do Polski - z Birmingham do Krakowa - która zapewne też zostanie zawieszona w związku z zamknięciem granic Polski, choć linia nie ogłosiła jeszcze komunikatu w tej sprawie.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy