Reklama

Reklama

Rumunia: Zamek Drakuli kusi turystów szczepionkami przeciw COVID-19

Zamiast śladów kłów na szyi - ślad po szczepionce przeciw COVID-19. Tę niecodzienną ofertę proponują pracownicy zamku w Branie w Karpatach Południowych, uchodzącego za siedzibę wampira Drakuli. Wierzą, że przełoży się to na większy ruch turystyczny.

Każdy turysta, który zdecyduje się odwiedzić "siedzibę Drakuli" otrzyma darmową dawkę szczepionki Pfizera.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 w XIV-wiecznym zamku obsługują zawodowi lekarze i pielęgniarki. Jednym, co odróżnia ich od innych medyków, są okolicznościowe naklejki z wampirzymi kłami na fartuchach.

Opiekunowie zamku i pracownicy mieszczącego się w nim muzeum wierzą, że nietypowa akcja przełoży się na większy ruch turystyczny. Zaszczepieni "w pakiecie" otrzymają darmową wejściówkę na wystawę, na której prezentowane są średniowieczne narzędzia tortur.

- Pomyśleliśmy, że ciekawie będzie pokazać... jak ludzie byli "kłuci" 600 lat temu - powiedział agencji Reutera dyrektor marketingu zamku Alexandru Priscu.

Reklama

Dwa za jeden

Z nietypowej oferty skorzystał w sobotę 37-letni Fernando Orozco, pracujący w sektorze energii odnawialnej. - I tak chciałem odwiedzić zamek, więc skorzystałem z oferty "dwa za jeden" - przyznał.

Zamek w Branie jest uważany za siedzibę Drakuli dzięki książce pisarza Brama Stokera. Opis zamku wampira odpowiada budowli w Siedmiogrodzie. W rzeczywistości jednak pierwowzór Drakuli - hospodar wołoski Wład Palownik - nigdy w nim nie mieszkał. Historycy przypuszczają, że mógł być więziony w zamku w Branie przez maksymalnie dwa dni.

Od początku pandemii w Rumunii odnotowano ponad milion przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło blisko 29 tys. osób. Do tej pory w kraju wykonano ponad 8 mln szczepień, z czego 5 mln 780 tys. osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. Do września rząd planuje zaszczepić dwoma dawkami ponad połowę populacji - 10 mln osób.

Dowiedz się więcej na temat: zamek Drakuli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje