Reklama

Reklama

RPA: Nikt nie zmarł z powodu zakażenia Omikronem

W RPA, gdzie po raz pierwszy wykryto Omikron, nie zmarła żadna zakażona nowym wariantem osoba - wynika z badań przeprowadzonych w tym kraju, które cytuje Agencja Reutera.​ Jak poinformowano, także do szpitali trafia mniej osób w porównaniu z rozwojem wariantu Delta.

- Mimo że doszło do wielu infekcji, jest o wiele mniej przyjęć do szpitali w porównaniu z okresem rozwoju wariantu Delta. Dotychczas żadna osoba (w RPA - red.) nie zmarła w związku z zakażeniem Omikronem, jak wynika z analizy przeprowadzonej przy okazji badania dotyczącego skuteczności szczepionek Johnson & Johnson -  przekazała Glenda Gray, przewodnicząca południowoafrykańskiej rady badań medycznych.

- To dobra wiadomość. Dowodzi to, że szczepienia chronią przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią - podkreśliła.

Omikron wykryty w RPA

Reklama

Pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omikron wykryto w listopadzie w RPA. Od tamtej pory Omikron jest przedmiotem badań.

Wiele państw zamknęło swoje granice dla osób podróżujących z krajów regionu Afryki południowej w odpowiedzi na wykrycie Omikrona, co spotkało się z krytyką afrykańskich przywódców, jak i Światowej Organizacji Zdrowia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy