Reklama

Reklama

Rośnie liczba zakażeń w Londynie. Miasto pod obserwacją, możliwe dodatkowe restrykcje

Londyn został w piątek (25 września) dodany na krajową listę obserwacyjną w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Do tej pory niemal wszystkie miasta, które trafiły na tę listę, ostatecznie zostały objęte dodatkowymi restrykcjami.

O wprowadzenie zakazu spotkań osób z różnych gospodarstw domowych - takiego, który obowiązuje już w wielu miastach północno-zachodniej i północno-wschodniej Anglii - zaapelował w piątek burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. 

Reklama

"Jedną z rzeczy, które powiedziałem premierowi, jest to, iż myślę, że powinniśmy pójść śladem tego, co jest w innych częściach kraju i zatrzymać spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych, i mówię to z ciężkim sercem" - powiedział Khan dziennikowi "The Guardian".

Dodatkowe ograniczenia

Wprowadzenie dodatkowych restrykcji zapowiedziano tymczasem w kolejnych miastach Anglii i Walii. Od soboty (26 września) mieszkańcy Leeds, Blackpool, Stockport i Wigan nie będą mogli się spotykać z osobami spoza swoich gospodarstw domowych lub swoją "bańką wsparcia" (które mogą tworzyć osoby mieszkające samotnie). We wszystkich tych miastach liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich siedmiu dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców zbliża się do 100, lub, jak w przypadku Wigan, przekracza ten poziom.

W Walii natomiast dodatkowe ograniczenia od sobotniego popołudnia zaczną obowiązywać w Llanelli na zachodzie kraju, a od niedzielnego (27 września) - także w dwóch największych miastach - Cardiff i Swansea. Ich mieszkańcy nie będą mogli się spotykać w zamkniętych pomieszczeniach z osobami spoza własnych gospodarstw domowych, a także opuszczać obszaru danego hrabstwa. Ponieważ restrykcje już wcześniej wprowadzono na terenie sześciu hrabstw, oznacza to, że objętych nimi będzie już połowa populacji Walii.

Najnowsze dane z Wysp

W piątek podano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 6874 zakażeń koronawirusem, co jest największą dobową liczbą od początku epidemii. 

To drugi dzień z rzędu, w którym pobity został rekord.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje