Reklama

Reklama

Rosja: W ciągu dnia zmarło 820 osób na Covid-19. Jest to największa liczba od początku epidemii

820 osób zmarło w Rosji w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19. Jest to najwyższy przyrost dobowy od początku pandemii. 14 sierpnia odnotowano 819 zgonów co było najwyższym wynikiem do tej pory.

Od początku czerwca w Rosji rosła dzienna liczba zakażeń i zgonów, co - jak się ocenia - spowodowane jest rozprzestrzenianiem się wariantu Delta. 95 proc. nowych zakażeń przypadało w Rosji na ten szczep koronawirusa.

Dobowy przyrost zakażeń ostatnio spada i od środy wykryto 19 630 nowych zakażeń. Utrzymuje się jednak wysoka śmiertelność. Wcześniej w sierpniu przez kilka dni z rzędu umierało ponad 800 pacjentów z Covid-19. Ogółem od początku pandemii zmarło według danych sztabu rządowego ponad 179,2 tys. chorych na Covid-19.

Reklama

Znacznie wyższe dane podaje urząd statystyczny Rosstat, według którego do lipca br. w Rosji zmarło ponad 316 tys. osób zakażonych koronawirusem. Rozbieżność tych danych wynika z innej metodyki. Sztab rządowy bierze pod uwagę tylko przypadki, gdy Covid-19 był główną przyczyną zgonu. Rosstat uwzględnia także te przypadki, gdy nie była to główna przyczyna, ale koronawirus przyczynił się do zaostrzenia innych chorób, a także te, gdy zakażenie koronawirusem wykryto już po śmierci pacjenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje