Reklama

Reklama

Rosja: Ponad 4,2 tys. zakażeń w ciągu doby

W ciągu ostatnich 24 godzin w Rosji potwierdzono 4 268 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 - poinformował w poniedziałek sztab do walki z epidemią. O 44 wzrosła także liczba zmarłych z powodu epidemii. Łączna liczba zakażeń w Rosji wynosi obecnie 47 121.

Liczba zachorowań wykrytych w ciągu doby jest niższa niż dzień wcześniej, gdy nowych infekcji było ponad sześć tys. Około dwa tys. nowych przypadków to osoby, które nie miały objawów klinicznych - podał sztab.

Od początku pandemii na COVID-19 zmarło w Rosji 405 osób. Wyleczonych zostało 3 446 pacjentów, z których 155 opuściło szpitale w ciągu ostatniej doby.

Na Moskwę, gdzie zachorowań jest najwięcej, przypada 28 spośród najnowszych 44 przypadków śmiertelnych choroby. Zmarłe osoby były w wieku od 44 do 98 lat, większość z nich miała inne problemy zdrowotne, jak nadciśnienie, wada serca i choroba płuc.

Reklama

Ogółem w Moskwie - według stanu na poniedziałek - jest ponad 26,3 tys. infekcji, na 47 121 w całym kraju. Zmarło w stolicy 204 pacjentów, co stanowi ponad połowę spośród 405 wszystkich przypadków śmiertelnych COVID-19.

Szpital według chińskich wzorców

W stolicy ukończono szybką budowę szpitala zakaźnego, prowadzoną według wzorów chińskich. Placówka na 800-900 miejsc ma przyjąć w poniedziałek pierwszych pacjentów.

Rosja przyjęła od Chin w charakterze pomocy humanitarnej partię 70 tys. opakowań hydroksychlorochiny. Lek, o którego skuteczności w walce z COVID-19 istnieją sprzeczne opinie, na razie podawany jest lekarzom w Moskwie, aby obniżyć ryzyko zakażenia i ciężkiego przebiegu choroby.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w niedzielę wieczorem, że w następnym tygodniu władze Rosji podejmować będą nowe decyzje w sprawie ograniczeń nakładanych w związku z epidemią.

Obecnie Rosja jest na 10. miejscu wśród krajów świata pod względem liczby zakażeń koronawirusem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL