Reklama

Reklama

Rosja: Najwięcej zgonów od początku pandemii

​W Rosji zmarło na COVID-19 w ciągu minionej doby 857 osób. To największa liczba zgonów w tym kraju od początku trwającej już półtora roku pandemii. Wykryto też 22 430 nowe zakażenia koronawirusem - podał w środę sztab rządowy.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że władze dostrzegają, iż liczba zachorowań wzrasta. Sytuacja ta "wymaga uwagi i jest powodem do kolejnej mobilizacji" - dodał. Zastrzegł jednak, że nie ma planów wprowadzenia restrykcji na poziomie ogólnokrajowym.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem w Rosji od początku pandemii wynosi teraz 7 487 138. Liczba zgonów wzrosła do 206 388.

Szczepienia w Rosji

Rosja rozpocznie badania kliniczne nowej szczepionki przeciwko COVID-19, preparatu o nazwie Betuvax-CoV-2; odpowiednią zgodę wydało ministerstwo zdrowia. W testach weźmie udział 170 osób. Zakończenie fazy I i II zaplanowano na 31 sierpnia 2022 roku. O zgodzie wydanej przez ministerstwo poinformowały w poniedziałek rosyjskie agencje informacyjne.

Preparat opracowała spółka Betuvax należąca do Instytutu Komórek Macierzystych Człowieka (ISKCz). Ma być to szczepionka podjednostkowa (typu subunit), zawierająca sztucznie stworzony fragment koronawirusa.

W sierpniu 2020 roku zarejestrowana została w Rosji szczepionka Sputnik V, a później dwa kolejne preparaty: EpiVacCorona i CoviVac. Stosowana jest także uproszczona, jednodawkowa wersja Sputnika V, czyli Sputnik Light. Zachodnie szczepionki przeciw COVID-19 nie są w Rosji stosowane. 

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje