Reklama

Reklama

Rosja: Liczba nowych przypadków koronawirusa najwyższa od stycznia

W ciągu minionej doby w Rosji odnotowano 20 182 nowe zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy wzrost zachorowań od końca stycznia. Z kolei w dwóch największych metropoliach - Moskwie i Petersburgu - odnotowano najwyższy dobowy wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19.

W Petersburgu zmarło 99 pacjentów, w Moskwie - 92 osoby. Poinformował o tym w czwartek sztab rządowy. Ogółem minionej doby zmarło w Rosji 568 chorych z COVID-19. Liczba przypadków śmiertelnych od początku epidemii wzrosła do 131 463. Liczba zakażeń sięgnęła 5 388 695.

W Moskwie w ciągu minionych 24 godzin wykryto ponad 8,5 tys. nowych infekcji, a w Petersburgu - ponad 2,3 tys. Te dwie największe metropolie Rosji wciąż utrzymują się w czołówce nowych zachorowań.

Obowiązkowe szczepienia

Po raptownym wzroście liczby infekcji w Moskwie władze stolicy zarządziły obowiązkowe szczepienia wśród niektórych grup zawodowych. W ślad za Moskwą poszły dalsze regiony Federacji Rosyjskiej.

Reklama

23 czerwca wicepremier Rosji Tatiana Golikowa przyznała, że zachorowań przybywa we wszystkich regionach Rosji. Poinformowała też, że dotąd 16,7 mln obywateli zaszczepiło się dwiema dawkami szczepionki. Odporność stadna może się pojawić, gdy zaszczepionych będzie co najmniej 69 mln osób.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy