Reklama

Reklama

Rosja. Lekarze zapraszają antyszczepionkowców na oddziały covidowe

"Może po tym zmienicie swoje stanowisko" - piszą rosyjscy lekarze, którzy zaproponowali w liście otwartym, że oprowadzą przeciwników szczepień po oddziałach covidowych, intensywnej terapii oraz prosektoriach. Pismo sygnowali szefowie dużych szpitali koronawirusowych w Rosji.

O liście poinformowały w środę gazety rosyjskie na swoich stronach internetowych. Lekarze kierują go do przeciwników szczepień i krytyków ograniczeń sanitarnych, w tym do konkretnych polityków i artystów głoszących takie opinie. 

Wśród polityków znalazł się m.in. szef Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow i wiceprzewodniczący Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji), działacz rządzącej partii Jedna Rosja Piotr Tołstoj.

List rosyjskich lekarzy: "Znajdziemy czas pokazać wam 'czerwone strefy'"

"Biorąc pod uwagę, ilu ludzi was czyta, słyszy i słucha, znajdziemy czas, aby pokazać wam 'czerwone strefy' (szpitalne oddziały covidowe), oddziały intensywnej terapii i prosektoria w naszych szpitalach. Może po tym zmienicie swoje stanowisko i mniej ludzi będzie umierać" - głosi list.

Podpisali się pod nim szefowie lecznic covidowych w Moskwie, Petersburgu, Samary, Soczi i Chanty-Mansyjska. W Rosji codziennie umiera na COVID-19 ponad 1200 osób; oficjalne statystyki mówią o ponad 266 tysiącach ofiarach śmiertelnych epidemii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy