Reklama

​RMF FM: Kolejny etap zdejmowania obostrzeń. Może czekać nas regionalizacja

Za dwa tygodnie czeka nas kolejna runda odmrażania gospodarki. Tym razem ma dotyczyć głównie obiektów sportowych i kultury. Jednak nie we wszystkich regionach Polski kolejny etap zdejmowania obostrzeń może przebiegać w tym samym tempie.

Od dziś swoją działalność mogą wznowić restauracje, bary i kawiarnie oraz salony kosmetyczne i fryzjerskie. Ich funkcjonowanie musi zostać dostosowane do zaostrzonych restrykcji wprowadzonych w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od pierwszego czerwca, w kolejnym etapie zdejmowania obostrzeń, otwarte mają zostać siłownie i kluby fitness, ale baseny jeszcze nie. Działalność będą mogły też wznowić salony tatuażu i kolczykowania.

Ministerstwo Zdrowia rozważa, czy zezwolić wtedy także na częściowe otwarcie kin. Oczywiście z limitem widzów. Ma nastąpić również poluzowanie limitów w żłobkach i przedszkolach, tak żeby placówki mogły przyjmować więcej dzieci.

Reklama

Regionalizacja?

I tu może pojawić się nowość. Jeśli za te dwa tygodnie okaże się, że mamy rejony kraju, gdzie pojawia się jeden-dwa przypadek koronawiusa dziennie - jak teraz na Podlasiu, czy w Małopolsce, a z drugiej strony będą takie regiony jak Śląsk, gdzie dziś rano resort zdrowia potwierdził 163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, co stanowi trzy czwarte wszystkich nowych zachorowań, to rząd może zdecydować o wprowadzeniu regionalizacji.

W takiej sytuacji w niektórych województwach ograniczenia mogą zostać utrzymane.

Decyzja zapadnie prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia, w zależności od rozwoju koronawirusa. Wtedy też będą znane pierwsze efekty dzisiejszego złagodzenia obostrzeń.

Krzysztof Berenda

Opracowanie: Justyna Lasota-Krawczyk

rmf24.pl

Ładowanie...
RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy