Reklama

Reklama

RMF: Dwa samoloty z osobami ewakuowanymi z Chin wylądują w Warszawie

Międzylądowanie dwóch samolotów z Chin na warszawskim lotnisku Chopina. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na Okęciu ma wysiąść kilkoro Polaków lecących na pokładach maszyn brazylijskich sił powietrznych.

"Spodziewamy się międzylądowania w Warszawie dwóch samolotów brazylijskich sił powietrznych z grupą pasażerów ewakuowanych z Chin. Kilkoro z tych pasażerów zakończy podróż w Warszawie. Bezpośrednio na płycie lotniska przejdą wstępne badania medyczne oraz formalności związane z odprawą graniczną i celną" - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM Andrzej Klewiado z zespołu prasowego Lotniska Chopina w Warszawie. Jak podkreślił, nie jest to lot bezpośredni z Wuhan. 

Co stanie się z pasażerami, którzy wysiądą z samolotów w stolicy? 

Reklama

"Z płyty, z pominięciem terminala, zostaną przewiezieni do jednego z warszawskich szpitali. Samoloty po niezbędnych czynnościach ruszą w dalszą drogę" - relacjonował Klewiado. "Obsługa brazylijskich samolotów odbywa się w specjalnie wydzielonym sektorze, z dala od terminala. Nie ma to żadnego wpływu na pracę lotniska. Wszystkie starty i lądowania odbywają się zgodnie z planem" - zapewnił. 

Nie ujawnił, dokąd polecą brazylijskie maszyny po międzylądowaniu w Warszawie.

Krzysztof Zasada

Opracowanie: Maciej Nycz

Zobacz na stronie RMF24.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje