Reklama

Reklama

Przesunięto otwarcie centrów testowych na polsko-niemieckiej granicy

W tę sobotę na przejściach granicznych z Niemcami - w Lubieszynie i Świnoujściu - miały zostać uruchomione dwa centra testów na COVID-19. Jak ustalił jednak berliński korespondent Polsat News Tomasz Lejman, start tych punktów przesunie się w czasie. Powodem jest konieczność zorganizowania przetargów na obsługę takich punktów.

Rząd Meklemburgii (kraj związkowy Niemiec, w północno-wschodniej części kraju) planował dziś otwarcie centrów testowych w kierunku koronawirusa, tymczasem zawiodły procedury - poinformował korespondent Polsat News Tomasz Lejman w mediach społecznościowych. Władze muszą ogłosić przetargi na obsługę takich punktów. Nie wiadomo więc, kiedy one ostatecznie ruszą.

"W MV wciąż trwa też spotkanie na szczycie, na którym zapadną m.in decyzje dotyczące darmowych testów. Rząd w Berlinie zdecydował o jednym darmowym w tygodniu teście dla każdego. W roboczym papierze, który pojawił się na stole w Meklemburgii jest propozycja, by również pracownicy transgraniczni zostali objęci tym programem" - czytamy we wpisie Lejmana.

Reklama

Plany wobec Polski

Pod koniec lutego Polsat News donosił, że przygraniczne landy przygotowały projekty obostrzeń na wypadek, gdyby w Polsce sytuacja epidemiczna wyglądała podobnie jak w Czechach, czyli tygodniowa liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyłaby 200.

Czytaj więcej na polsatnews.pl.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy