Reklama

Reklama

Przedstawicielka włoskiego rządu: Latem pojedziemy nad morze

"Pojedziemy latem nad morze. Pracujemy nad tym, aby tak mogło być" - zapewniła w poniedziałek włoska wiceminister kultury Lorenza Bonaccorsi. W wywiadzie dla telewizji RAI wyjaśniła, że opracowywane są już wytyczne dotyczące pobytu na plażach.

Reprezentantka resortu, w którego gestii leży również turystyka, podkreśliła, że przygotowywane są zasady, jakie będą obowiązywać na plażach we Włoszech w związku z pandemią koronawirusa. Mają one dotyczyć m.in. wymogu zachowania dystansu społecznego.

Bonaccorsi wyjaśniła, że rozważana jest możliwość promowania turystyki w małych miejscowościach, a nie w zatłoczonych kurortach. Miałoby to polegać przede wszystkim na prezentacji atrakcyjnej oferty turystycznej w małych miasteczkach bliżej miejsc zamieszkania turystów.

Optymistyczne informacje

Ostatnie dane, które napłynęły z Włoch, są optymistyczne. W ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano 3 153 przypadki zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID zmarło 566 kolejnych osób. Jak odnotował Reuters, jest to najniższa liczba nowych przypadków od 7 kwietnia. 

Od początku wybuchu epidemii we Włoszech wykryto ponad 159 tys. zakażeń. Zmarło 20,4 tys. osób, co jest drugim najwyższym wynikiem na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Wyleczonych zostało 35 tys. osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje