Reklama

Reklama

Protest w Berlinie. 60 osób aresztowano

Niemiecka policja aresztowała w sobotę (23 maja) w Berlinie około 60 osób podczas protestów przeciw restrykcjom związanym z pandemią koronawirusa. Demonstranci nie respektowali dystansu społecznego, a niektórzy atakowali policję.

Był to trzeci z rzędu weekendowy protest przeciw kwarantannie. Policja na razie nie skomentowała zatrzymań ani ataków na funkcjonariuszy.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w udostępnionym wcześniej podcaście broniła narzuconych przez rząd restrykcji mających na celu opanowanie epidemii koronawirusa, przyznając zarazem, że w pewnym stopniu ograniczają one prawa obywatelskie.

"Tak, rozumiem te niepokoje (...). Ten wirus narzucił się naszej demokracji" - powiedziała.

Podkreśliła jednak, że restrykcje związane z kwarantanną były konieczne, aby nie dopuścić do sytuacji, w której system opieki zdrowotnej w Niemczech zostałby kompletnie przeciążony. Dodała, że jak dotąd udało się tego uniknąć.

Reklama

W Niemczech, jak podaje Instytut Roberta Kocha (RKI), w sobotę potwierdzono 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; w sumie od początku epidemii zdiagnozowano 177 850 przypadków infekcji.

W ciągu ostatniej doby zmarły 42 osoby chore na COVID-19; bilans ofiar śmiertelnych w Niemczech wzrósł do 8 216. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje