Reklama

Reklama

Prezydent Białorusi przebył zakażenie koronawirusem

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka poinformował we wtorek, 28 lipca, że przebył bezobjawowo zakażenie koronawirusem. Jak informuje agencja BiełTA, Łukaszenka wyjaśnił, że obecnie jest już zupełnie zdrowy.

Wcześniej Polska Agencja Prasowa podawała, że Łukaszenka "jest zakażony" koronawirusem.

"Jak już mówiłem, 97 proc. naszego społeczeństwa przechodzi infekcję bezobjawowo. Dzięki Bogu, mnie też udało się przebyć ją bez żadnych objawów" - powiedział Łukaszenka podczas wizyty w jednostce MSW w Mińsku.

Sytuacja na Białorusi

Ogółem liczba zakażonych od początku epidemii przekroczyła 67 tys. Wyzdrowiało już 60 492 pacjentów. Z tego wynika, że aktywnych przypadków zakażenia jest obecnie na Białorusi 6221.

Ogółem zmarło - według oficjalnych statystyk - 538 osób.

Białoruskie władze przekonują, że epidemia jest w fazie spadkowej. Ma tego dowodzić zmniejszenie liczby nowych przypadków, przywracanie normalnego funkcjonowania szpitali, wcześniej przestawianych na pracę z chorymi na COVID-19.

Reklama

Na Białorusi nie wprowadzano odgórnej kwarantanny i nie zamykano granic. Ministerstwo zdrowia Białorusi zapowiadało, że liczy się z możliwym nastąpieniem drugiej fali koronawirusa i przekonuje, że system ochrony zdrowia będzie do niej dobrze przygotowany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje