Reklama

Reklama

Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej zachęca: Szczepmy się dla dobra wspólnego

Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji - zaapelował prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec. Jak napisał, szczepmy się dla dobra wspólnego.

W Polsce wykonano dotąd dokładnie 29 mln 791 tys. 445 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 13 mln 716 tys. 258 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 232,2 tys.

W piątek w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że w przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID-19 "potrzeby jest nowy impuls". - Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - ocenił szef MZ.

Poinformował, że są prowadzone w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła katolickiego. Wspomniał, że planowane jest pewne przedsięwzięcie z udziałem archidiecezji lubelskiej, na razie minister nie chciał jednak zdradzać szczegółów.

Reklama

- Chcemy poprosić o pomoc - powiedział.

Biskup Samiec reaguje na apel ministra

Na słowa ministra zareagował prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.

- Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego - napisał na Twitterze bp Jerzy Samiec.

Polska Rada Ekumeniczna zrzesza następujące Kościoły: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Metodystyczny, Ewangelicko-Reformowany, Polskokatolicki, Prawosławny i Starokatolicki Mariawitów. 

Reklama

Reklama

Reklama