Reklama

Reklama

Premier Hiszpanii: Wygrywamy drugą falę epidemii

Dzięki restrykcjom wprowadzonym w ramach stanu zagrożenia epidemicznego spadła dobowa liczba zakażeń koronawirusem - stwierdził premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Jak zapowiedział, rząd przygotowuje 13 tys. punktów do wykonywania szczepień na COVID-19.

- Wygraliśmy pierwszą falę epidemii i wygrywamy również drugą falę - powiedział premier centrolewicowego rządu w trakcie niedzielnej (22 listopada) konferencji w Rijadzie, gdzie Sanchez bierze udział w szczycie G20.

Reklama

Hiszpański premier wskazał, że do Bożego Narodzenia konieczne będzie utrzymanie restrykcji epidemicznych, aby przeciwdziałać ewentualnemu pojawieniu się trzeciej fali COVID-19. Dodał, że wkrótce po świętach ruszą w Hiszpanii ogólnokrajowe szczepienia przeciwko koronawirusowi.

13 tys. punktów szczepień

Szef rządu wskazał, że przygotowywany od września plan szczepień ruszy w styczniu. - Zamierzamy prowadzić szczepienia w 13 tys. punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju - dodał.

Pedro Sanchez wskazał, że od dwóch tygodni spada w Hiszpanii dobowa liczba zakażeń, będąca jego zdaniem efektem wprowadzenia w październiku, po raz drugi w tym roku, stanu zagrożenia epidemicznego.

Zobacz też: Nowy program MZ obejmie 13,5 mln Polaków

Koronawirus w Hiszpanii

Choć rząd Hiszpanii nie podał w niedzielę danych dotyczących rozwoju epidemii, z danych służb medycznych wspólnot autonomicznych wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 13 tys. zakażeń, a także 195 zgonów.

Ostatni bilans COVID-19 ministerstwo zdrowia Hiszpanii opublikowało w piątek. Wynika z niego, że w kraju zmarło po infekcji koronawirusem ponad 42,6 tys. osób, a zakaziło się 1,55 mln.

Zobacz też: Co druga osoba w kolejce zakażona. Jak to możliwe?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje