Reklama

Reklama

Prawie 960 tys. ofiar koronawirusa na świecie. W Europie druga fala zakażeń

​Kolejne europejskie kraje wprowadzają od poniedziałku (21 września) nowe obostrzenia w związku z COVID-19. Ma to związek z drugą falą koronawirusa, która właśnie przechodzi przez Europę. W wielu państwach kontynentu znacznie wzrosła liczba nowych zachorowań. Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 959 tys. osób.

Francja zanotowała wczoraj 10 tys. nowych zachorowań, a w sobotę - 13 tys. 

W Hiszpanii od wczoraj zakaziły się cztery tys. osób, a od dzisiaj w niektórych dzielnicach Madrytu zaczyna obowiązywać lockdown. Szacuje się, że nakaz pozostania w domach dotknie około miliona osób. To właśnie stołeczny rejon jest teraz najbardziej dotknięty koronawirusem w Hiszpanii.

W Czechach minister zdrowia nie wykluczył wprowadzenia stanu wyjątkowego. U sąsiada Polski od kilku tygodni rosną liczby zakażonych SARS-CoV-2, a proponowane rozwiązania sanitarne nie powstrzymują skali rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym minister zdrowia Czech podał się do dymisji.

Reklama

W Austrii od dzisiaj obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób w pomieszczeniach zamkniętych. 

Wzrost liczby chorych na COVID-19 notuje się także w Holandii, Belgii i w Niemczech.

Na świecie drugi już lockdown obowiązuje od piątku w Izraelu. Z kolei Nowa Zelandia zniosła właśnie obostrzenia w całym kraju, z wyjątkiem największego miasta Auckland.

Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na świecie na COVID-19 zmarło dotąd 959 tys. osób, a łączna liczba zakażeń to niemal 31 mln.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje