Reklama

Reklama

Prawie 400 nowych zakażeń koronawirusem w Chinach

W ciągu ostatniej doby w Chinach o 109 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa. 106 osób zmarło w epicentrum epidemii - prowincji Hubei. Chińskie władze poinformowały, że zarejestrowano 397 nowych przypadków zakażenia.

Według najnowszego bilansu ogłoszonego przez chińskie władze w piątek, w Chinach jest już 2345 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Liczbę zakażonych szacuje się w sumie na ponad 76 tys. osób.

W epicentrum epidemii - chińskiej prowincji Hubei - odnotowano w ciągu ostatniej doby 106 kolejnych ofiar śmiertelnych, z czego 90 osób zmarło w mieście Wuhan.

WHO: Kończy się szansa

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł w piątek, że "kończy się szansa na to, by powstrzymać rozszerzanie się epidemii". Dodał, że władze państw muszą szybko działać.

Reklama

"Okno możliwości jest coraz węższe, więc musimy działać szybko, zanim całkowicie się zamknie" - zaalarmował. "Jeżeli dobrze zadziałamy, możemy zapobiec poważnemu kryzysowi, ale jeżeli zmarnujemy okazję, będziemy mieli poważny problem" - podkreślił.

Koronawirus rozprzestrzenił się na około 26 krajów

Koronawirus COVID-19 rozprzestrzenił się już na około 26 krajów na całym świecie. Poza Chinami najwięcej zakażeń zanotowano w Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Tajlandii, na Tajwanie i w Malezji. 

Podejrzewa się, że epidemia koronawirusa rozpoczęła się pod koniec 2019 r. na targu w mieście Wuhan, gdzie sprzedawano między innymi dzikie zwierzęta. Po wybuchu epidemii chińskie władze tymczasowo zakazały handlu dzikimi zwierzętami w całym kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje