Reklama

Reklama

Pożar w moskiewskim szpitalu dla zakażonych koronawirusem

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w sobotę w moskiewskim szpitalu dla zakażonych koronawirusem. 200 pacjentów ewakuowano do innych placówek - poinformowały władze.

Pożar wybuchł w jednej z sal dla pacjentów na oddziale przeznaczonym do leczenia chorych zakażonych koronawirusem. Dotychczas nie ustalono jego przyczyny.

Mer Moskwy Sergiej Sobjanin napisał na Twitterze, że wszyscy pacjenci zostali przewiezieni do innych szpitali. "Zostanie przeprowadzone dokładne dochodzenie w celu ustalenia przyczyny incydentu" - poinformował.

W Moskwie i innych dużych miastach obowiązują od połowy marca daleko posunięte obostrzenia, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

Najnowsze dane z Rosji

Liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Rosji sięgnęła w niedzielę 209 688, po wykryciu w ciągu ostatniej doby 11 012 nowych zakażeń - podał sztab rządowy. Od soboty zmarło 88 pacjentów - liczba przypadków śmiertelnych od początku epidemii wzrosła do 1915.

Reklama

Dobowy przyrost o ponad 11 tysięcy nowych zakażeń jest najwyższy w ostatnich dniach, kiedy to w Rosji rejestrowano codziennie ponad 10 tysięcy nowych infekcji. Kraj ten pozostaje na piątym miejscu wśród państw świata o wysokiej liczbie zakażeń koronawirusem, za USA, Włochami, Hiszpanią i Wielką Brytanią. Na całym świecie do niedzieli stwierdzono 4 mln 26,7 tys. zakażeń i 276 894 zgony wywołane chorobą Covid-19.

Nadal połowa wszystkich nowych zakażeń przypada na Moskwę, gdzie od soboty wykryto ich 5551. W stolicy Rosji jest już w sumie 109 740 zakażonych, a więc także ponad połowa ich ogółu w całym kraju.

W ciągu ostatniej doby przybyło osób wyleczonych - ze szpitali wypisano 2390 pacjentów, a ich łączna liczba wzrosła do 34 306.

Nadal około 40 procent wykrywanych codziennie zakażeń dotyczy osób, które nie zdradzają żadnych objawów choroby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy