Reklama

Reklama

Pożar szpitala w ​Rumunii. Nie żyje 10 pacjentów z COVID-19

Do 10 wzrosła liczba ofiar pożaru na szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej z pacjentami chorymi na COVID-19 w okręgu Neamt w północno-wschodniej Rumunii - poinformowały w sobotę (14 listopada) lokalne służby ratunkowe.

Siedem innych, w tym lekarz dyżurny, jest w stanie krytycznym.

Reklama

Rzeczniczka pogotowia ratunkowego w okręgu Neamt, Irina Popa przekazała, że pożar wybuchł w dwóch salach na OIOM-ie z 16 pacjentami. Dodała, że uważa się, iż chorzy, którzy zginęli, byli zakażeni koronawirusem.

Strażacy oraz rumuński minister zdrowia Nelu Tataru podejrzewają, że przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie w instalacji elektrycznej. Doszło też do eksplozji.

Rumunia, która ma jedną z najsłabiej rozwiniętych infrastruktur opieki zdrowotnej w UE, zgłosiła do tej pory 353 185 przypadków zakażenia koronawirusem i 8813 zgonów osób zainfekowanych. Prawie 13 tys. osób z COVID-19 było w sobotę hospitalizowanych w całej Rumunii, w tym 1172 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii - podał Reuters.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje