Reklama

Reklama

Portugalia: Wraca godzina policyjna. Niewykluczone kolejne restrykcje

Wprowadzona zostanie nocna godzina policyjna w rejonach kraju objętych najwyższym poziomem zakażeń - to decyzja rządu Portugalii, który zastrzegł, że w przypadku dalszego nasilania się pandemii rozważy kolejne obostrzenia przeciwepidemiczne.

Rząd Portugalii potwierdził, że w piątek przed północą wprowadzona zostanie nocna godzina policyjna w rejonach kraju objętych najwyższym poziomem zakażeń. Zastrzegł równocześnie, że w przypadku dalszego nasilania się pandemii COVID-19 rozważy kolejne obostrzenia przeciwepidemiczne.

W komunikacie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że od godziny 23 w piątek zacznie obowiązywać do 5 godzina policyjna na terenie 45 powiatów znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji sanitarnej. Ma ona obowiązywać do odwołania.

Rząd nie wyklucza kolejnych restrykcji

Resort sprecyzował, że nowe obostrzenia będą obowiązywać na podstawie opublikowanego w piątek rano w dzienniku ustaw rozporządzenia. Zastrzegł, że nie wyklucza kolejnych restrykcji w sytuacji nasilenia się pandemii.

Reklama

Służby medyczne Portugalii wskazały, że drugą dobę utrzymuje się w kraju najwyższy od lutego poziom zakażeń koronawirusem, a tylko podczas ostatniej doby potwierdzono blisko 2,5 tys. infekcji. W tym czasie na COVID-19 zmarło siedem osób.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w aglomeracji Lizbony, gdzie od czwartku zachorowało ponad 1300 osób. W trzech stołecznych szpitalach w piątek potwierdzono niedobory łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19.

Lizbona jest obok Porto jednym z 45 powiatów, w którym od piątkowego wieczora wchodzą w życie nowe restrykcje, m.in. skrócenie czasu pracy placówek handlu i usług, a także zakaz wjazdu i wyjazdu poza granicę regionu uznawanego za obszar wysokiego ryzyka epidemicznego.

Czytaj więcej o sytuacji w Portugalii w serwisie Biznes

Zobacz też: Odporność hybrydowa a COVID-19 - co to jest i jak ją nabyć?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje