Reklama

Reklama

Portugalia: Szczepionka Johnson&Johnson nie dla wszystkich. Jest limit wiekowy

Portugalski resort zdrowia ogłosił, że preparatem firmy Johnson&Johnson będą mogły zaszczepić się jedynie osoby, które nie ukończyły 50. roku życia.

Jak poinformował podczas konferencji w mieście Caldas de Rainha sekretarz stanu ds. zdrowia Antonio Lacerda Sales, decyzja w sprawie ograniczeń w wieku osób mogących przyjąć szczepionkę wynika z “rekomendacji instytucji międzynarodowych" i “wymiany doświadczeń z innymi państwami".

"Szczepionki są bezpieczne"

Sales dodał, że zgodnie ze zmienionymi zasadami szczepień osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca będą mogły poprosić o drugie szczepienie preparatem tej marki lub przyjąć produkt innego wytwórcy.

Przedstawiciel resortu zdrowia przypomniał, że w ocenie Europejskiej Agencji Leków preparaty Johnson&Johnson i AstraZeneca są bezpieczne, a ryzyko wystąpienia zakrzepicy związanej ze szczepieniami jest znikome.

Reklama

Lacerda Sales wskazał, że w Portugalii słabnie pandemia COVID-19. Odnotował, że od trzech dni maleje liczba hospitalizowanych, a podczas ostatniej doby nie zanotowano zgonu z powodu infekcji koronawirusem.

Przypomniał, że od początku kwietnia w Portugalii utrzymuje się niski poziom zakażeń, a podczas ostatniej doby zanotowano jedynie 460 przypadków infekcji. Łącznie zakaziło się w tym kraju blisko 836,5 tys. osób, a zmarło 16,9 tys.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy