Reklama

Reklama

Portugalia: Premier trafił na kwarantannę. Prezydent chce wyjaśnień

Premier Portugalii Antonio Costa został objęty kwarantanną z powodu kontaktu z zakażonym. Szef rządu jest w pełni zaszczepiony przeciw COVID-19. Prezydent kraju zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy do władz medycznych kraju.

Szef państwa oświadczył, że ministerstwo zdrowia powinno wyjaśnić szczegółowo dlaczego szef rządu pomimo posiadania tzw. paszportu covidowego i przejścia pełnego procesu szczepień musiał zostać poddany izolacji.

- Trzeba precyzyjnie wyjaśnić społeczeństwu dlaczego premier musi odbywać kwarantannę (...), w przeciwnym razie zlekceważy ono proces szczepień, uznając go za niepotrzebny - stwierdził Rebelo de Sousa.

Chory współpracownik

Cytowane przez lizbońską telewizję SIC źródła w portugalskim ministerstwie zdrowia podały tymczasem, że krótszy, wynoszący zaledwie sześć dni, okres kwarantanny premiera wynika z “kontaktu niskiego ryzyka". Według telewizji Costa został poddany kwarantannie z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników gabinetu premiera.

Media wskazują, że do chaosu w sprawie konieczności pozostawania na kwarantannie osób zaszczepionych przyczynił się środowy komunikat Generalnej Dyrekcji Zdrowia (DGS) w Lizbonie, zgodnie z którym nawet osoby z paszportem covidowym muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie po kontakcie z osobą zainfekowaną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy