Reklama

Reklama

Portugalia: Ponad 70 zakażeń na wycieczkowcu. Chorzy przewiezieni do hoteli

77 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziły służby medyczne Portugalii na niemieckim wycieczkowcu AIDANova. Statek jest objęty kwarantanną w porcie w Lizbonie. Chorzy zostali przetransportowani do stołecznych hoteli.

Według portugalskich mediów późnym wieczorem pasażerowie jednostki zostali przetransportowani na lizbońskie lotnisko, skąd odlecieli do Niemiec. W tym czasie opustoszały wycieczkowiec opuścił port, udając się w kierunku Barcelony, gdzie na jednostce przeprowadzona zostanie dezynfekcja.

Zobacz też: Francja. Minister zdrowia o COVID-19. "To może być ostatnia fala"

Jak poinformował komendant Diogo Vieira Branco ze stołecznego portu, w celu uniknięcia chaosu w niedzielę wieczorem rozpoczęto kierowanie pierwszych grup pasażerów na lotnisko. Sprecyzował, że zdecydowana większość osób płynących jednostką to obywatele Niemiec.

Reklama

Chorzy trafili do hoteli

Vieira Branco potwierdził, że do poniedziałkowego wieczora 77 chorych ze statku AIDANova zostało skierowanych do kilku lizbońskich hoteli.

W piątek wieczorem portugalskie służby medyczne poinformowały, że niemiecki wycieczkowiec udający się na hiszpańską wyspę Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich, został objęty kwarantanną w związku z 52 zakażeniami wśród członków załogi. W kolejnych dniach liczba chorych wzrosła do 77.

W sumie na pokładzie niemieckiego wycieczkowca, którego rejs oficjalnie został zakończony przez armatora w niedzielę, znajdowało się 1300 członków załogi oraz 3000 pasażerów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje