Reklama

Reklama

​Portugalia: Nie będzie podawania trzeciej dawki szczepionki

​Portugalski rząd ogłosił, że odstępuje od zamiaru podawania trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak poinformował wiceminister zdrowia Antonio Lacerda Sales, możliwość ta została oddalona z powodu braku "podstaw naukowych" dla tego rozwiązania.

Przedstawiciel rządu wskazał, że hipoteza wprowadzenia dodatkowych szczepień "póki co zostaje przełożona na inny termin". Dodał, że nie przemawia też za nią poprawiająca się w Portugalii sytuacja epidemiczna.

Sales sprecyzował, że podczas ostatniej doby zanotowano zaledwie 663 przypadki infekcji koronawirusem, czyli najmniej od maja 2021 r. Od niedzieli zmarło 12 osób chorych na COVID-19.

W ocenie wiceministra zdrowia w najbliższych tygodniach można spodziewać się zniesienia przez rząd Antonia Costy obowiązku noszenia masek na świeżym powietrzu.

Reklama

25 sierpnia Państwowa Komisja ds. Szczepień (CTV), wchodząca w skład służb medycznych Portugalii, zgodziła się na podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi dla grupy około 100 tys. osób.

W swoich zaleceniach komisja wskazała, że podawanie trzeciej dawki powinno objąć chorych na nowotwory, HIV, a także pacjentów po przeszczepach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje