Reklama

Reklama

Portugalia: Kobieta przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Wkrótce potem zmarła

Portugalski resort zdrowia potwierdził śmierć kobiety, która przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19. Ministerstwo nie poinformowało, który konkretnie preparat przyjęła szczepiona osoba.

W komunikacie oświadczono, że zgon 61-letniej pacjentki nastąpił w jednym ze szpitali na terenie północnej części Portugalii.

Z oświadczenia ministerstwa zdrowia wynika, że kobieta zmarła kilka godzin po zaszczepieniu przeciwko SARS-CoV-2. Resort sprecyzował, że pacjentka cierpiała "na zaawansowaną chorobę kardiologiczną".

Tymczasem w sobotę rano minister zdrowia Marta Temido ogłosiła, że eksperci resortu rozpoczęli przygotowywanie wytycznych w sprawie szczepienia drugą dawką osób, które przyjęły preparat koncernu AstraZeneca. Przypomniała, że w czwartek ministerstwo zaleciło, aby produkt ten podawać jedynie osobom, które ukończyły 60 lat.

Reklama

Zobacz także: Włochy: Stuletni weteran poprosił o szczepionkę w urodzinowym prezencie

Zużyto ponad 2 miliony dawek

W 10-milionowej Portugalii, gdzie do soboty użyto do szczepień ponad 2,1 mln dawek, obie dawki otrzymało już niemal siedem procent populacji.

Z sobotnich szacunków resortu zdrowia wynika, że od końca marca utrzymuje się niska dynamika zgonów i zachorowań na COVID-19. Podczas ostatniej doby zmarło sześć osób, a zainfekowało się 601. W sumie potwierdzono już 16,9 tys. ofiar śmiertelnych COVID-19 oraz 826 tys. zakażeń koronawirusem.

Ładowanie...


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy